MeyhankoliSistemist

İşletmenizin menüsüne ürün girişi yapmak istediğinizde ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden yönetim alanı seçilir ve menü yönetimi bölümü tıklanır. Açılan sayfada öncelikli olarak yapmanız gereken yeni kategori sekmesine tıklayarak ürünü ekleyeceğiniz kategoriyi oluşturmaktır. Kategori ismini girip kaydettikten sonra yeni kategorinize “+ürün” butonuna basarak daha önce ürün yönetimi bölümünde sisteme eklediğiniz ürünlerden ekleyebilirsiniz. Açılan pencerede kategoriye eklemek istediğiniz ürünün üstüne tıklayarak listeye ekleyip kaydet tuşuna basarak işlemi tamamlayın. Kategoriden bir ürün çıkarmak istediğinizde “+ürün” butonuna basarak açılan pencerede ürün çıkar bölümünde kategoriden çıkarmak istediğiniz ürünün üstüne tıklayın ve kaydet tuşuna basın. Kategori ile ilgili düzenleme yapmak için “+ürün” butonunun yanındaki ayarlar butonu tıklanır. Açılan pencerede kategori ismi, kategorinin rengi, mutfak bilgisi ile ilgili yapmak istenilen değişiklikler yapılarak güncelleme butonuna basılır. Kategoriye ait bir alt kategori mevcut ise “alt kategori ekle” bölümünden eklenilir ve kaydedilir.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmeye yeni ürün alındığında ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden yönetim alanı seçilir ve ürün yönetimi sekmesi tıklanır. “Hızlı Ürün Ekle” butonu tıklanarak açılan pencerede ürün grubu seçilerek alınan ürünler her satıra 1 ürün olacak şekilde girilir. Kaydet tuşuna basılarak işlem tamamlanır. Halihazırda var olan bir ürün sisteme eklenmeye çalışıldığında sistem uyarı vermektedir.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmeye yeni ürün grubu alındığında ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden yönetim alanı seçilir ve ürün yönetimi sekmesi tıklanır. “Ürün Grubu Ekle” butonu tıklanarak açılan pencerede ürün grubu ismi girildikten sonra kaydede basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmedeki ürünlere görsel eklenmek istendiğinde ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden yönetim alanı seçilir ve ürün görselleri sekmesi tıklanır. Açılan penceredeki listeden fotoğraf eklenmek istenilen ürün seçilerek “dosya seç” sekmesi ile ilgili ürüne ait görsel 300px - 200px ölçülerinde yüklenir. Kaydet tuşuna basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

bulutkasa.com/kurulum adresinden şifre ile giriş yaptıktan sonra ana sayfada yönetim sekmesine gelinir.Yönetim sekmesi tuşlandıktan sonra sol tarafta çıkan menüden yine yönetim seçilir. Açılan sekmelerden “Masa & Bölge” tıklanarak giriş yapılır. Bölge Ekle butonundan bölge isimlendirilir. (Örneğin; Bahçe) Kaydete basarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

bulutkasa.com/kurulum adresinden şifre ile giriş yaptıktan sonra ana sayfada yönetim sekmesine gelinir.Yönetim sekmesi tuşlandıktan sonra sol tarafta çıkan menüden yeniden yönetim seçilir. Açılan sekmelerden “Masa & Bölge” tıklanarak giriş yapılır.Masa Ekle sekmesinden önce bölge seçilir ardından eklenecek masa sayısı girilir.Kaydete basarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

bulutkasa.com/kurulum adresinden şifre ile giriş yaptıktan sonra ana sayfada yönetim sekmesine gelinir.Yönetim sekmesi tuşlandıktan sonra sol tarafta çıkan menüden tekrar yönetim seçilir. Açılan sekmelerden “Masa & Bölge” tıklanarak giriş yapılır. Ana ekrandaki kayıt listesinden değiştirilmek istenen masanın olduğu bölge seçilir ardından çıkan listeden masa belirlenir.Açılır pencerede istenilen işlem gerçekleştirilir.Güncelleye basılarak işlem sonlandırılır.


rezervasyon_sil_guncelle

Ana sayfada masalar sekmesi seçilerek sipariş girilecek masanın hesabına girilir.Ardından “MENÜ” sekmesi seçilerek menü ekranına geçiş yapılır.Önce ürün grubu ardından ürün takiben porsiyon seçenekleri belirlenerek adisyona eklenir.Adisyon ekranında “+” tuşlanarak talep edilen ürünün adedi artırılabilir.


rezervasyon_sil_guncelle

Masada sipariş alınırken menü bölümünden istenilen fix menü seçildikten sonra adisyonun üst bölümünde yer alan “Fix” sekmesine tıklanır. Daha sonra istenilen fix menü dahilindeki ürün alternatifleri içinden seçimler yapılarak adisyona eklenir. Bu süreçte adisyona extra fiyat yansıması olmaz. “Fix” seçmesi tekrar seçilerek fix menü belirleme işlemi sonlandırılarak varsa sipariş almaya devam edilebilir.


rezervasyon_sil_guncelle

Sipariş alınırken daha sonra gelmesi istenilen ürünleri seçmeden önce adisyonun üst bölümünde yer alan beklet sekmesine tıklanır. Sipariş tamamlanıp kaydet tuşuna basıldığında bekletilen ürünler haricinde kalan siparişler kaydedilmiş ve mutfağa gönderilmiş olur. Bekletilen ürünler mutfağa gönderilmek istendiğinde adisyonda ilgili ürünün fiyat biriminin yanındaki işaret tuşlanarak açılır pencereden mutfağa gönder sekmesi seçilerek ürünler mutfağa gönderilir.


rezervasyon_sil_guncelle

Sipariş oluşturulduktan sonra adisyon sayfasında ürünün üstüne tıklanarak siparişe not eklenebilir.


rezervasyon_sil_guncelle

Anasayfada masalar bölümü tıklanarak online sipariş sekmesi seçilir.Ardından solda yer alan müşteri bölümünden müşteri belirlenir.Müşteri üzerine kayıtlı birden fazla adres varsa sipariş gönderilecek adres seçilir. Ödeme yöntemi belirlenerek istenilen ürünler sağdaki menü bölümünden adisyona eklenir.Kaydet tuşuna basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Anasayfada “MASALAR” bölümü seçilir. Ardından ödeme alınacak masa hangisi ise tıklanarak ödeme ekranına geçilir.Fiyat değişikliği ya da indirim yapılmayacak ise ödeme butonuna basılır.Açılan pencerede ödenecek tutar girilir.Ödeme seçeneklerinden biri tercih edilerek seçilir öde butonuna basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmenizde geçerli olan ödeme yöntemlerini aktif hale getirmek için ödeme yönteminin başında yer alan butonu sola çekiniz.Buton yeşil renge döndüğünde ödeme yöntemi aktif hale geçmiş olacaktır.


rezervasyon_sil_guncelle

Anasayfada “MASALAR” bölümü seçilir. Ardından ödeme alınacak masa hangisi ise tıklanarak ödeme ekranına geçilir. “İNDİRİM” butonuna basılarak yapılacak indirimin yüzdesi ya da tutarı girilir.”İNDİRİM EKLE” seçilir. Ödeme yapılacak ise “ÖDE” , işlem kaydedilecek ise “KAYDET”e basarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Adisyon sayfasında ürün fiyat bilgisinin yanındaki icon tuşlanarak açılan pencerede yeni fiyat bilgisi girip açıklama eklenir. İşlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Adisyon sayfasında ürün fiyat bilgisinin yanındaki icon tuşlanarak indirim oranı ya da miktarı girilip açıklama eklenir. İşlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Adisyon sayfasında ürün fiyat bilgisinin yanındaki icon tuşlanarak iptal sekmesi seçilip açıklama eklenir. İşlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Adisyonun üst bölümünde en sağda yer alan mavi sekme masa değişikliği sekmesidir. Masa birleştime işlemi de bu sekme üzerinden yapılır.Bu sekme tıklandığında açılır penceredeki masa birleştir bölümünden 2. Masa seçiminde istenilen değişiklik yapılarak “birleştir” sekmesine basılıp işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Adisyonun üst bölümünde en sağda yer alan mavi sekme masa değişikliği sekmesidir.Bu sekme tıklandığında açılır pencereden 2. Masa seçiminde istenilen değişiklik yapılarak “masa değiştir” sekmesine basılıp işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Anasayfada “MASALAR” bölümü seçilir. Ardından ödeme alınacak masa hangisi ise tıklanarak ödeme ekranına geçilir. Ürünler listesinden ikram yapılacak ürüne gelerek fiyat bölümünün yanındaki icon tuşlanır.Açılan pencerede indirim oranı veya tutarı girilip açıklama yazılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Adisyon bölümünde soldaki masalar sekmesinin altından müşteri sekmesi tıklanarak arama bölümünden masaya tanımlanmak istenilen müşterinin ismi bulunur. Müşteri kayıtlı değil ise ekle bölümünden müşteri bilgileri kaydedilerek işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Gün başı almak için ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden kasa işlemleri alanı seçilir. Açılan pencerede gün başı sekmesine tıklanarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Gün sonu almak için ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden kasa işlemleri alanı seçilir. Açılan pencerede gün sonu sekmesine tıklanarak işlem tamamlanır. Açık masa var ise gün sonu işlemi gerçekleştirilememektedir. Önceki günlere ait gün sonu raporu alınmak istendiğinde gün sonu alınmak istenilen tarih belirlenerek özet gün sonu raporu sekmesine tıklanır. Ardından yazıcı belirlenerek yazdır tuşuna basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Satın alınan bir ürün sisteme eklenmek istediğinde ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden stok işlemleri alanı seçilir. Ardından satın alma sekmesi tıklanarak tarih, açıklama, tedarikçi, depo ve ürün belirlenir. Satın alınan ürünün miktarı ve birim fiyatı girilerek kaydet tuşuna basılıp işlem tamamlanır. Tedarikçi listede yok ise sağdaki tedarikçi ekle butonuna basılarak istenilen bilgiler doldurulur ve tedarikçi siteme kaydedilmiş olur. Satın alınan ürün ilk kez alınıyor ise sağdaki yeni ürün ekle butonuna basılarak açılan hızlı ürün ekleme penceresinden önce ürün grubu sonra ürün eklenerek kaydedilir.


rezervasyon_sil_guncelle

Bir tedarikçi sisteme eklenmek istediğinde ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden stok işlemleri alanı seçilir. Ardından tedarikçiler sekmesi tıklanarak açılan pencerede tedarikçi ekle butonuna basılarak firma bilgileri kaydedilir.


rezervasyon_sil_guncelle

Depodaki herhangi bir ürün başka bir depoya taşınmak istendiğinde ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden depolar alanı seçilir. Açılan ekranda değiştirilecek olan ürünün bulunduğu deponun üzerine tıklanır. Açılan penceredeki listeden değiştirilmek istenen ürün seçilerek üstüne tıklanır. Açılan sekmede hedef depo belirlenerek güncelle butonuna basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Depodaki herhangi bir ürün başka bir depoya taşınmak istendiğinde ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden depolar alanı seçilir. Açılan ekranda değiştirilecek olan ürünün bulunduğu deponun üzerine tıklanır. Açılan penceredeki listeden değiştirilmek istenen ürün seçilerek üstüne tıklanır. Açılan sekmede hedef depo belirlenerek güncelle butonuna basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Özet analize tıkladığınızda toplam net satış, satış, kredi kartı satışı, yemek kartı satışı, açık hesap satışları; iptaller, indirimler, ikramlar gibi ciroya yansımayan istatistikler ve en çok satan ürünlere ait istatistiklere ulaşabilirsiniz.


rezervasyon_sil_guncelle

Anlık ciroya tıkladığınızda masa bazlı anlık satış bilgilerine ulaşırsınız.


rezervasyon_sil_guncelle

Adisyon detay raporlara tıkladığınızda adisyonlara ait satışların detaylarına ulaşırsınız.


rezervasyon_sil_guncelle

Ürün satış raporları sekmesi size bir üründen kaç adet sipariş edildiğine dair bilgi verir.


rezervasyon_sil_guncelle

İptal ve ikramlarla ilgili tüm detaylara iptal & ikram raporlarından ulaşabilirsiniz.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmenizin mutfaklarını sisteme kaydetmek istediğinizde ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden yönetim alanı seçilir ve mutfak yönetimi tıklanır.Açılan sayfada “mutfak ekle” sekmesi tıklanarak mutfak ismi girilir. Mutfak listeye eklendikten sonra listeden tıklanarak varsa mutfağa ait yazıcının IP adresi girilerek güncelleme butonuna basılır.


rezervasyon_sil_guncelle

Firma bilgilerinizi kaydetmek için ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden yönetim alanı seçilir ve firma bilgileri bölümü tıklanır. Açılan sayfada işletmenize ait bilgileri yazılı direktifler doğrultusunda doldurarak kaydet tuşuna basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Ana sayfada yönetim sekmesi tıklanarak solda açılan menüden yeniden yönetim seçilir. Alt menüden “Genel Ayarlar”a giriş yapılır. Açılan ekranda var olan ödeme yöntemlerinin aktifleştirme butonu sağa alınır. Alt ödeme yöntemi tanımlamak için “ALT ÖDEME EKLE” sekmesi tıklanarak ekleme yapılmak istenen ödeme yöntemi ve alt ödeme yöntemi olarak tanımlanacak firma girilir. Kaydedilerek işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmenizde bir hizmet bedeli uygulanıyor ise öncelikli olarak butonu sola kaydırarak hizmet bedelini aktif hale getirin. Ardından hizmet bedeli adı ve hizmet bedeli fiyatı girin. Kaydet tuşuna basarak işlemi tamamlayın.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmenizde uygulanan alt ödeme yöntemi tanımlanmış listede var ise butonu sola kaydırarak ödeme yöntemini aktif hale getirin. Alt ödeme yöntemi tanımlanmamış ise alt ödeme ekle sekmesini tıklayarak önce ödeme yöntemini ardından alt ödeme yöntemini belirleyerek kaydet tuşuna basın.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmenizde garsoniye bedeli alınıyor ise öncelikle aktifleşme butonu etkin hale getirilir. Ardından garsoniyer adı ve garsoniyer yüzdesi girilerek kaydedilir.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmenizdeki yazıcıları sisteme eklemek istediğinizde , yazıcı ekle butonunu tıklayarak açılan pencerede yazıcı adı ve yazıcı IP adresini yazdıktan sonra yazıcı tipini belirleyerek kaydet tuşuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.


rezervasyon_sil_guncelle

Adisyon ürün gruplama işlemi yapmak için adisyon ürün gruplama butonunu sola çekerek aktif hale getirmeniz gerekmektedir.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmenizde fix menü uygulaması var ise fix menü butonunu sola çekerek aktif hale getirmeniz gerekmektedir.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmenizde ürün bekletme sistemi uygulanıyor ise ürün bekletme butonunu sola çekerek aktif hale getirmeniz gerekmektedir.


rezervasyon_sil_guncelle

Adisyon üzerinde yazmasını istediğiniz bilgileri adisyon ayarları bölümünden ekleyerek kaydet tuşuna basıp işlemi tamamlayabilirsiniz.


rezervasyon_sil_guncelle

Ana sayfada yönetim sekmesi tıklanarak solda açılan menüden tekrar yönetim seçilir. Alt menüden “Kullanıcı Listesi”ne giriş yapılır. “KULLANICI EKLE” butonu ile ad-soyad, şifre, kullanıcı türü bilgileri girilerek ekle tuşuna basılarak işlem tamamlanır. Kullanıcı silmek için yine ana sayfada yönetim sekmesi tıklanarak solda açılan menüden yönetim seçilir.Alt menüden “ Kullanıcı Listesi”ne giriş yapılır. Listede silinmek istenen kullanıcı bilgilerinin üzerine gelinerek tıklanır. “ARŞİVLE” butonuna basılarak kullanıcı bilgileri arşive eklenir. Arşivlenmiş kullanıcı bilgilerini geri almak için yine “Kullanıcı Listesi” ne giriş yapılır. Ardından “ARŞİVLENMİŞ KULLANICILAR” tıklanarak listede geri alınmak istenen kullanıcı bilgilerinin üzerine tıklanarak “ARŞİVDEN ÇIKAR” tuşlanır. Kullanıcı bilgilerini güncellemek için Kullanıcı Listesi ekranında bilgileri değiştirilmek istenen kullanıcının üzerine tıklanır. Açılan pencerede değiştirilmek istenen bilgiler düzenlenerek “GÜNCELLE” butonuna basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

İşletmenizde hangi göreve sahip kişinin hangi yetkilere sahip olacağını belirlediğiniz alan kullanıcı yetkileri alanıdır.Kullanıcı yetkilerini belirlemek için ana sayfadaki yönetim sekmesi tıklanarak açılan sayfada soldaki panelden yönetim alanı seçilir ve kullanıcı yetkileri bölümü tıklanır. Açılan sayfada yetki tanımlanmak istenen kullanıcı tipi seçilir. Tanımlanmak istenen yetkilerin butonu sola kaydırılarak aktif hale getirilir.Kaydet tuşuna basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Anasayfada rezervasyon sekmesi seçilir.Ardından “Yeni Rezervasyon” bölümü seçilir. Takiben açılan pencerede “müşteri ara” bölümünde isim aratılarak müşterinin sisteme kayıtlı olup olmadığı kontrol edilir.Müşteri sisteme kayıtlı ise bilgileri otomatik olarak eklenmektedir.Tarih, saat, kişi sayısı bilgileri girilip isteğe bağlı olarak not eklendikten sonra kaydedilerek işlem tamamlanır.Müşteri sisteme kayıtlı değil ise sistemde otomatik olarak “ yeni ekle” sekmesi açılmaktadır.Açılan pencereden müşterinin bilgileri girildikten sonra tekrar “müşteri ara” bölümüne gelinerek otomatik olarak eklenen müşteri bilgilerinin ardından rezervasyon tarihi, saati ve kişi sayısı girilir.Kaydete basılarak işlem tamamlanır.


rezervasyon_sil_guncelle

Anasayfada rezervasyon sekmesi seçilir.Ardından takvim bölümünden rezervasyon bilgilerine ulaşılarak üzerine tıklanır.Açılan “Rezervasyon Detayı” penceresinde değiştirilmek istenen bilgiler değiştirildikten sonra “GÜNCELLE” butonuna basılarak rezervasyon bilgileri güncellenir.


rezervasyon_sil_guncelle

Anasayfada rezervasyon sekmesi seçilir.Ardından takvim bölümünden rezervasyon bilgilerine ulaşılarak üzerine tıklanır.Açılan “Rezervasyon Detayı” penceresinde “IPTAL ET” tuşlanarak işlem tamamlanır.İptal edilen rezervasyonun bilgileri sistemden silinmemektedir.Bilgileri sistemden silmek için yine takvim bölümünden rezervasyon bilgilerine ulaşılarak üzerine tıklanır.Açılan “Rezervasyon Detayı” penceresinde “SİL” tuşlanarak bilgilerin sistemden silinmesi sağlanmış olur.


rezervasyon_sil_guncelle
+90 (542) 396 4243
Bize Ulaşın